כוכבים בחוץ

מי אנחנו ?

כוכבים בחוץ" הוא מיזם א-פוליטי שהוקם בשנת 2019 על ידי שלושה יזמים חברתיים צעירים, ומטרתו להציף ולגשר על פערים בחברה הישראלית תוך שימוש בפלטפורמת הטיול "אחרי צבא".

מיזם "כוכבים בחוץ" עובד תחת עמותת "טופז" ליזמות ולחדשנות חברתית, ושואף ליצור קהילה חברתית צעירה, נאורה, מנהיגה ומאוחדת באמצעות פעילות המיזם.

המטרה שלנו

המטרה של פרויקט "כוכבים בחוץ" היא הצפה וגישור של פערים חברתיים במדינת ישראל, תוך שימוש בפלטפורמת "טיולים אחרי צבא" ובדור הצעיר.

אנחנו מאמינים שעל ידי יצירת קבוצות אלו והעברתן מסע , נצליח לרקום קשרים אותנטיים ויחידניים, רחוקים מהפערים וההגדרות שאליהם נולדנו.

אנו שואפים להעביר את משתתפי הפרויקט תהליך בו יצרו קשרים , יראו עולם ויקבלו הכוונה בכל הקשור לעתידם במדינת ישראל על ידי יצירת קשרים עם מנטורים והשתתפות בסדנאות בארץ.

אנו מאמינים ובטוחים, כי משתתפי הפרויקט יצאו ממסע זה מועצמים ובעלי ראיה חברתית אקטיבית ורחבה יותר.

המימון יסייע לנו –

-           בשיווק המיזם במדיה החברתית.

-           באיתור ומיון מקצועי של משתתפי התכנית.

-           בבניית סמינרים איכותיים ומושקעים ברחבי הארץ.

-           ביצירת המסע של הקבוצה - הטסה, לינה, מזון, תחבורה, ביטוח, תוכן ועוד..

-           ביצירת קורסים והרצאות שיועברו לקהילת בוגרי המיזם.

-           בהפקת מסקנות ויצירת ניירות ערך ועמדה פסיכולוגיים-חברתיים סביב המיזם.

-           ועוד ..

פרטי התורם
מין
נייד

הצורך

שירה גוטל ,בת 23 , מנכ"לית ומייסדת המיזם : "יזמנו את "כוכבים בחוץ", דווקא בשנת קושי ואתגר עולמי ולאומי (שנת הקורונה), בגלל שאיתרנו צורך אמיתי לשינוי ולצמצום הפערים בחברה הישראלית. אני מרגישה שהמדינה שלנו גועשת, ושאזרחיה מפנימים את הצורך לשתף פעולה ולהבין שהיא יכולה להיות כור היתוך מעניין, מאתגר ומצמיח – אם אנשים יראו אחד את השני כבני אדם, ויעבדו יחד למען שלל מטרות משותפות. אני מאמינה בדור שלי, בפתיחות שלו, ובהזדמנויות הטמונות ביציאה למסעות חברתיים, בכל הקשור לצמצום פערים ויצירת קשרים. אנחנו יכולים להסתכל אחד על השני אחרת, וסוף סוף לצאת מההגדרות החברתיות/מגזריות/מגדריות/סוציו-אקונומיות ועוד, שמלוות אותנו מיום היוולדנו."

ציינו בקשה את גובה תרומתכם

הפעילות שלנו

"כוכבים בחוץ" יוציא משלחות של בין 8-12 צעירים (בין הגילאים 20-30), מכל שכבות ורבדי החברה הישראלית, הטרוגניות ככל האפשר, לתהליך של סדנאות קבוצתיות בארץ, ולבסוף – לטיול של כ3 שבועות בחו"ל.

ישנן כיום מספר עמותות וארגונים הפועלים לצמצום הפערים בחברה הישראלית. מתוך מחקר ובדיקה, הבנו שעדיין לא קיימת פלטפורמה כזו שמשלבת בין מטרה זו, לבין הטיול שלאחר הצבא, שעבור רוב הצעירים והצעירות הינו שלב משמעותי בהגדרת הזהות האישית.

 

התהליך

בחלקו הראשון, ישתתפו חברי הקבוצה במספר מפגשים לאורך חמישה שבועות, בהם יכירו את האנשים עמם יצאו למסע, יעברו סדנאות היכרות ושיח ויבנו יחד חלק מתכני המסע. בשלב זה הקבוצה תכין את הקרקע ואת ההיכרות למפגש ולקשרים שעתידים להיבנות בטיול אליהם יצאו וייחשפו לתכני הדרכה, ציונות ומנהיגות גם יחד.

בחלקו השני של התהליך יצאו לטיול של כשלושה שבועות מחוץ לארץ, שבמהלכו יעברו מסע מעצים ומקרב שמטרתו לצעוד עוד צעד בדרך לעתיד של שוויון הזדמנויות, סולידריות וכבוד הדדי.  במהלך המסע, הקבוצה תתנדב, תטייל, תכיר ותיצור חוויות משותפות.

 

 

 

למה "כוכבים בחוץ"?

אחרי שגיבשנו ושפשפנו את הרעיון שלנו, יצאנו במסע אחר חיפוש שם מתאים למיזם. חיפשנו שם שיבלוט, שם שיציג את הרעיון ואת הערכים של המיזם בתוכו.

כשנתקלנו בקובץ השירים הראשון של נתן אלתרמן – "כוכבים בחוץ", הבנו די מהר כי זה השם שאנחנו מחפשים.

השם מתיישב עם הערכים והרעיון שלנו: אנחנו נוציא משלחות של פרטים ויחידים שונים מהחברה הישראלית "החוצה" מהארץ, "החוצה" מאזורי הנוחות שלהם, "החוצה" מהמוסכמות החברתיות והתוויות הקיימות במדינת ישראל.

אנחנו מאמינים כי "מחוץ" לכל אלו, ולפערים המובנים והקיימים במדינת ישראל, יהיה אפשר להתחיל להגיע לידי פתרון ויצירת קשרים אישיים שהם מעבר לטייטלים החברתיים. הכוכבים שלנו, של המיזם ושל מדינת ישראל, יזהרו יחד ובנפרד, בחוץ.

בנוסף, קשה להתעלם מהאזכור הציוני-תרבותי שיש בבחירת השם. אהבנו מאוד, מהרגע הראשון, את העובדה ש"כוכבים בחוץ" מתכתב עם אחד מגדולי התרבות והשירה הישראלית אי פעם. יש כאן מסר ציוני, מסר תרבותי, ערכי והיסטורי שאנחנו מאמינים בו. קובץ השירים "כוכבים בחוץ" מכיל בתוכו שירי דרך, וכתביו של אתרמן בקובץ זה מתיישבים גם הם, עם המיזם וערכיו.

 

wait