בין לבין - תרומה חד פעמית

 

כל משפחה שלישית בישראל ולמעלה מחצי מיליון ילדים חווים גירושין או פרידה של ההורים. לגירושין השלכות רגשיות, תפקודיות וכלכליות משמעותיות והם מוגדרים כאובדן בדומה לתהליכי אבל. פרידה וגירושין כרוכים בירידה של כ-30% ברמה הכלכלית של המשפחה ובמקרים רבים מדובר בירידה מתחת לקו העוני – אלמנט המקשה על קהל זה להיעזר ולרכוש שירותי תמיכה רגשית, ייעוץ וסיוע. זוגות רבים שנפרדים חווים טלטלה אישית קשה שפוגעת בתפקודם ההורי. בקרב כשליש מהם הקונפליקט אף גובר לאחר הפרידה (עד כדי לעיתים כישלון קשר עם הילד/ים).

לפי וועדות ציבוריות ומחקרים (סקירת העשור של משרד הרווחה 2020, דו"ח מבקר המדינה 2019, וועדת סילמן 2014) משרד הרווחה והמחלקות לשירותים חברתיים מפעילים מעט מסגרות המסייעות בהליכי גירושין סוערים חרף היקפם הגבוה ולמעשה יש ואקום ציבורי חריף מבחינת המענים המקצועיים התומכים בילדים והורים באופן פרואקטיבי ומקיף.

מרכז "בין לבין" נועד עבור ילדים ומתבגרים שהוריהם במצבי פרידה וגירושין, תהליך שעשוי להוביל למנעד תגובות נפשיות (מורכבות מאוד בחלקן-מעל חצי מיליון ילדים עשויים להיות בסיכון בשל גירושי הוריהם). מטרת המרכז לאפשר את מלוא הסיוע הנדרש על מנת שיוכלו להתמודד עם מצב הגירושין, להסתגל למבנה המשפחתי החדש, לצמוח ולהתחזק, וזאת ע"י יצירת סביבה מודעת, אכפתית ותומכת בכל המעגלים הקהילתיים המקיפים אותו/ה.

תמיכתכם במיזם 'בין לבין' תאפשר לנו להמשיך להעניק לילדים ומשפחות המצויים במשברי גירושין, ייעוץ, טיפול וליווי מקצועיים שיסייעו להם להתמודד עם הנסיבות המורכבות ויפחיתו את הסיכון להידרדרות נפשית, כלכלית ותפקודית.

פרטי תורם
נייד *

ציינו את הכמות הרצויה

 
wait